Mějte přehled o dění v onkologii
Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek
Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek
Nenechte si ujít rozhovor s přední českou onkoložkou prof. Tesařovou s názvem: V léčbě karcinomu prsu si česká onkologie vede dobře, přesto má ale rezervy. Jak dopadlo srovnání účinnosti neoadjuvantní léčby pembrolizumabem oproti chemoterapii založené na cisplatině nebo radikální cystektomii u pacientů se svalově invazivním karcinomem močového měchýře? Čtěte lednové novinky!
1/ ROZHOVOR s prof. Tesařovou: V léčbě karcinomu prsu si česká onkologie vede dobře, přesto má ale rezervy
Pokud se srovnávají možnosti léčby karcinomu prsu na území České republiky a v jiných zemích střední a východní Evropy, vede si ČR velmi dobře. V dostupnosti se přibližuje Rakousku a Německu, avšak vždy se zpožděním, říká v rozhovoru přední česká onkoložka, profesorka MUDr. Petra Tesařová, CSc. Celý rozhovor si přečtěte zde.
Zdroj: www.aifp.cz
2/ Podcasty Masarykova onkologického ústavu – Co Vy na to, doktore?
MOÚ ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno připravuje sérii edukačních a vzdělávacích podcastů. Vznikají díky tomu rozhovory s lékaři a dalšími odborníky z Masarykova onkologického ústavu i ze spolupracujících pracovišť. Informujte své pacienty o možnosti poslouchání podcastů na zajímavá témata věnovaná prevenci a dalším tématům. Více se dozvíte zde.
Zdroj: www.mou.cz
3/ Srovnání účinnosti neoadjuvantní léčby pembrolizumabem oproti chemoterapii založené na cisplatině nebo radikální cystektomii u pacientů se svalově invazivním karcinomem močového měchýře
Cílem této studie bylo porovnat neoadjuvantní pembrolizumab následovaný radikální cystektomií (RC) oproti neoadjuvantní chemoterapii (NAC) a RC nebo RC před léčbou podle vhodnosti cisplatiny. Jaké jsou výsledky?
Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38184473/
4/ Diagnostický test LYNX vyhrál 3. místo v soutěži Czech DIGI@MED Award 2023
Diagnostický test LYNX umožňuje analýzu biomarkerů u leukémií a lymfomů v jednom vyšetření. Nástroj nahrazuje rutinní vyšetření, zrychluje a zlevňuje diagnostiku genomických markerů leukémií a lymfomů. LYNX byl oceněn cenou Vizionáři 2022 a Inovační cenou Masarykovy univerzity v roce 2023 a cenou Czech DIGI@MED Award 2023. Detaily zde.
Zdroj: www.digimedaward.cz
Vstupujete na stránky obsahující informace, které jsou určeny lékařům oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (dále jen „zdravotnický odborník“), a nikoliv široké (laické) veřejnosti či jiným skupinám odborníků.
Kliknutím na odkaz „Potvrzuji, že jsem lékařem“ prohlašujete, že:Pro případ, že nejste zdravotnickým odborníkem – lékařem oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro, pak kliknutím na odkaz „Potvrzuji, že jsem lékařem“ potvrzujete, že jste seznámen s riziky, kterým se vystavujete v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům-lékařům, přičemž tato rizika zcela akceptujete. Tato rizika zahrnují zejména možnost chybného vyhodnocení (interpretace) informací dále uvedených, chybného posouzení vlastního zdravotního stavu, či možnost vzniku mylné preference ve vztahu k určitému humánnímu léčivému přípravku, zdravotnickému prostředku nebo diagnostickému zdravotnickému prostředku in vitro, neboť o vhodnosti případné léčby určitým humánním léčivým přípravkem, jehož výdej je vázán na lékařský předpis, nebo určitých typů zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro), rozhoduje vždy lékař po posouzení zdravotního stavu pacienta. Vhodnost užití humánního léčivého přípravku, jehož výdej není vázán na lékařský předpis, nebo zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro) je vhodné předem zkonzultovat s lékařem či lékárníkem.
Vyberte Vaši specializaci
Slouží k lepšímu zacílení odborného obsahu