Mějte přehled o dění v onkologii
Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek
Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek
Nestihli jste letošní, již devátý, ročník konference PREVON, která se uskutečnila v říjnu a věnuje se prevenci vážných onemocnění, včetně onkologických diagnóz? Nevadí, k dispozici jsou prezentace i video záznamy přednášek konference.
Konferenci úvodním slovem zahájila statutární zástupkyně ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR dr. Vladimíra Těšitelová a ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek. První den konference byl zaměřen na preventivní a screeningové programy v dospělé populaci.
V úvodní sekci se přednášející ve svých sděleních věnovali aktuálním tématům screeningových programů zhoubných nádorů, jejich hodnocení a optimalizaci. Druhý blok byl věnován roli praktických lékařů v prevenci a screeningových programech, datovému a projektovému zázemí pro podporu a inovace časného záchytu nemocí v ordinaci praktických lékařů. Odpolední blok prezentací přinesl téma elektronizace zdravotnictví v souvislosti se screeningovými programy. Představeny byly cíle a vize v této oblasti a budovaný systém PREV-IS.
Prezentace a přednášky najdete na webu konference PREVON.
Úvodní sekce: Aktuální témata screeningových programů | 10.00–12.00
Úvodní slovo. prof. MUDr. Vlastimil Válek, CSc., MBA, EBIR; JUDr. Mgr. Vladimíra Těšitelová, LL.M.
Hodnocení screeningových programů a jejich zlepšování, RNDr. Ondřej Májek, Ph.D.
Program časného záchytu karcinomu prostaty, prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA
Program časného záchytu karcinomu plic, prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D.
Metodika hodnocení zdravotnických technologií ve screeningu a jejich zavádění do praxe, Mgr. Ondřej Ngo, PhD.
Vize informačního zázemí pro screeningové programy, PhDr. Karel Hejduk
Úvodní slovo, MUDr. Petr Šonka; Václav Pláteník, MA, LL.M.
Projektové zázemí pro podporu a inovace časného záchytu v primární péči, PhDr. Karel Hejduk; RNDr. Ondřej Májek, Ph.D.
Populační zdraví a primární péče v datech, Mgr. Renata Chloupková; MUDr. Norbert Král, Ph.D.
Potenciál pro individualizaci preventivní péče, MUDr. Norbert Král, Ph.D.
Praktický pohled na preventivní prohlídku u praktického lékaře, MUDr. Kateřina Javorská
Reporting pro praktické lékaře a získaná zpětná vazba, Ing. Jiří Jiruška
Zdroj: www.linkos.cz
Vstupujete na stránky obsahující informace, které jsou určeny lékařům oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (dále jen „zdravotnický odborník“), a nikoliv široké (laické) veřejnosti či jiným skupinám odborníků.
Kliknutím na odkaz „Potvrzuji, že jsem lékařem“ prohlašujete, že:Pro případ, že nejste zdravotnickým odborníkem – lékařem oprávněným předepisovat humánní léčivé přípravky, zdravotnické prostředky a diagnostické zdravotnické prostředky in vitro, pak kliknutím na odkaz „Potvrzuji, že jsem lékařem“ potvrzujete, že jste seznámen s riziky, kterým se vystavujete v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům-lékařům, přičemž tato rizika zcela akceptujete. Tato rizika zahrnují zejména možnost chybného vyhodnocení (interpretace) informací dále uvedených, chybného posouzení vlastního zdravotního stavu, či možnost vzniku mylné preference ve vztahu k určitému humánnímu léčivému přípravku, zdravotnickému prostředku nebo diagnostickému zdravotnickému prostředku in vitro, neboť o vhodnosti případné léčby určitým humánním léčivým přípravkem, jehož výdej je vázán na lékařský předpis, nebo určitých typů zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro), rozhoduje vždy lékař po posouzení zdravotního stavu pacienta. Vhodnost užití humánního léčivého přípravku, jehož výdej není vázán na lékařský předpis, nebo zdravotnických prostředků (resp. diagnostických zdravotnických prostředků in vitro) je vhodné předem zkonzultovat s lékařem či lékárníkem.
Vyberte Vaši specializaci
Slouží k lepšímu zacílení odborného obsahu